English
Deutsch
Polski

ProjektEko-Innowacje ‘’RUN’’: ReUse Notebook – Collection, system naprawy i dystrybucji został zainicjowany.

Dziś powszechny  jest recykling laptopów na surowce wtórne a nie ich naprawa. Bardziej wskazane jest ich ponowne wykorzystanie, a zatem danie  im "drugiego życia".

Collect & Recycling

 

 

Repair & Refurbishment

Reuse

Nasze cele

Głównym celem RUN-Project ("ponownego wykorzystania notebooków – laptopów, ich naprawy i systemu dystrybucji") jest wdrożenie na dużą skalę zintegrowanego systemu  pozyskiwania, inwentaryzacji, remarketingu i regeneracji  używanych notebooków - laptopów z prywatnych gospodarstw domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Dotarcie do tych grup docelowych i pozyskanie od nich sprzętu jest dużym  wyzwaniem dla każdego systemu zbiórki pod względem logistyki. RUN-Projekt świadomie koncentruje  się na tych grupach docelowych, gdyż mają one  duży potencjał na rynku. RUN-Projekt  będzie pierwszym  tego rodzaju przedsięwzięciem w Europie.
Biznesowa koncepcja projektu, dotycząca ponownego użycia i remarketingu notebooków - laptopów, koncentruje się na rynku korporacji, gdzie zapewniona jest rentowność gospodarcza poprzez korzyści rozmiaru przedsięwzięcia oraz dużych wielkości partii i gdzie pozyskiwanie można usprawnić poprzez umowy leasingowe. Do tej pory w UE nie ma porównywalnego systemu zbierania sprzętu komputerowego na tak dużą skalę od prywatnych osób,  gospodarstw domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, w odpowiednich do tego celu miejscach. Stanowi  to duże wyzwanie logistyczne .

RUN-Projekt, zbierając pojedyncze jednostki, ale także większe partie, uniemożliwi tracenie cennych zasobów, jakie są w laptopach. Aby zrealizować ten zamiar, potrzeba oszczędnych systemów zbierania, obsługiwanych przez małe jednostki. Po zakończeniu procesu zbierania, standaryzowania, kontroli jakości naprawy sprzętu, zostaną ustalone formy ogólnoeuropejskiego systemu dystrybucji na dużą skalę.

Przedmiotem działalności będą także usługi dodatkowe, takie jak usuwanie prywatnych danych z twardych dysków. Kolejną unikalną cechą na rynku ponownego wykorzystania laptopów będzie certyfikowany proces usuwania danych. Usługa ta ma być bardzo innowacyjną.
RUN-Projekt propaguje wartości ponownego użycia laptopów i oferuje kompletny pakiet usług dla klienta z odnowionym laptopem. Uświadomi także prywatnym gospodarstwom domowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom jak ważne jest ponowne wykorzystanie sprzętu.
RUN-Projekt skupia grupę ekspertów w dziedzinie logistyki, kontroli jakości, zarządzania danymi, napraw, remarketingu, dystrybucji, programowania i projektowania stron internetowych. Firma Dr Brüninga Inżynieria UG działa jako koordynator projektu. Ponadto partnerami projektu są EbeltBeratung UG, Exmt - BürofürProgrammierungund Projekt UG, Demontage- und Recyclingzentrum (DRZ) jako instytucja  Szkoły Wyższej w Wiedniu GmbH, Sapos GmbH, i4next  międzynarodowy handel komputerami  & Leasing GmbH, Laura Sp. z o. o oraz ReUseVerein.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat tego projektu lub bylibyście zainteresowani wsparciem projektu, prosimy o kontakt:
Dr Brüninga Inżynieria UG (haftungsbeschränkt)

Dyrektor Naczelny: Dr. Ralf Brüning
Kirchenstraße 26 • D-26919 Brake

Tel.: +49 4401-7049760
Mobil: +49 160-3664468

Fax: +49 4401-7049761

www.dr-bruening.de
e-mail: info(at)dr-bruening(dot)de

Sąd Rejonowy Oldenburg HRB 209018
USt-Id: DE815509351

ImprintPrivacy Policy